Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners

HABER - 2016

Küçük kıtaya ilk adım...

Gerek nüfus ve gerekse yüz ölçümü itibariyle dünyanın en küçük kıt’ası olan Avustralya’nın şimdiki resmî adı “Avustralya Milletler Topluluğu”dur. (Commonwealth of Australia)

13 Ekim 2016, Perşembe

Yurtdışı kurbanlarımız sevince sebep oldu

Avusturalya Nur Vakfı ile Yeni Asya Vakfı'nın ortaklaşa Afrika'da kestiği kurbanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Nur Vakfı yetkilileri, "Ulaşamadığımız, bizim köyümüzde de kurban kesin diyen binlerce insan var. Seneye herbirine ayrı ayrı ulaşmak için daha çok çaba göstereceğiz" dediler.

13 Eylül 2016, Salı 09:54

Bakandan, Avustralya Nur Vakfı’na tebrik

Avustralya’nın Victoria Eyaleti Çok Kültürlülük Bakanı Robin Scott, Avustralya Nur Vakfı’nı ziyaret ederek vakfa çok kültürlülüğü destekleme fonu yardımı yaptı.

10 Eylül 2016, Cumartesi 16:34

Afrikalı kardeşlerimize yardıma var mısınız?

İstanbul Güneşliden Raşit Bey: “Yurt dışı kurbanının önemi üzerinde durur musunuz?”

07 Eylül 2016, Çarşamba

Melbourne'de iki gün bayram!

Avustralya'da yaşayan Müslümanlar geçen ay İstanbul'da toplanan Uluslararası Hicri Takvim Birliği Kongresinden çıkan birlikte bayram yapma kararını maalesef yine gerçekleştiremedi.

05 Temmuz 2016, Salı 11:36

Emekli papaz mesaj gönderdi: ‘Namaz kılmayı çok arzu etmiştim’

Avustralya Nur Vakfı’nın düzenlediği iftar programına dâvet edilen Anglikan Kilisesi emekli papazı Don Edgar, yapılan iftarın ardından Avustralya Nur Vakfı’na bir mesaj gönderdi.

19 Haziran 2016, Pazar

İftarda, yanlış imaj silindi

Avustralya Nur Vakfı’nın düzenlediği iftar, Müslümanlığın doğru yüzünü göstermek adına güzel bir örnek oldu.

17 Haziran 2016, Cuma

Hadis-i Şerif, Avustralya'daki duvarı süslüyor

Peygamber Efendimizin - Aleyhissalatu Vesselam- "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır" Hadis-i Şerifi, Grafiti san'atı vesilesiyle Avustralya'da da insanlara ulaşıyor.

08 Haziran 2016, Çarşamba 14:30

Nil Nehri’nin suyunu insanlığa taşıyalım

Avustralya Nur Vakfı, Sudan’ın El Duem kasabasının 18 köyünde ve çevresinde yaşayan 80,000 kişiye içme suyu götürüyor.

29 Nisan 2016, Cuma 16:38

Nur Vakfı gönüllüleri Etiyopya’daki yetimleri unutmadı

Avustralya Nur Vakfı, merkezinde ve şubelerinde toplanan giyecek ve çeşitli yardımları Afrika’da yoksullukla boğuşan yetimlere ve yoksullara yollayarak destek oluyor.

26 Şubat 2016, Cuma

Western Avustralya'daki en güzel cami...

Avustralya'daki caminin kubbesi Endonezya'dan gelmiş...

17 Ocak 2017, Salı 15:06

Avustralya'da Risale programı

Avustralya Nur Vakfı gençleri yaz kampında bir araya geldiler. Her hafta haftanın iki günü yapılan gençlik derslerini yürüten gençler, kendi organize ettikleri hafta sonu kampında meşru dairede stres atıp okunan Risale-i Nur dersleriyle manevî kuvvet topladılar.

26 Ocak 2016, Salı

Avustralya’daki minikler Kur’ân öğreniyor

Avustralya Nur Vakfı’nda yaz dönemi Kur’an Kursu Anaokulu ve birinci sınıf talebelerin yanısıra ilkokul gurubunun katılımıyla start aldı.

08 Ocak 2016, Cuma

Avustralya’da Sakal-ı Şerif coşkusu

Aslen Kuzey Afrikalı olan ve Avustralya'da faaliyet gösteren Kadiri Tarikatına mensup cemaatin Melbourne'de organize ettiği Mevlid-i Şerif, davetlilerin ilgisini çekti. Programda Kur’an-ı Kerim okundu ve sohbetler edildi.

04 Ocak 2016, Pazartesi