Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners

HABER - 2017

Sudanlı Bakan Nur Vakfı’nda

Avustralya Nur Vakfı yardım çalışmalarına devam ediyor. Çeşitli ülkelerin temsilcileri tarafından da ziyaret edilen Nur Vakfı’nın, çalışmaları takdirle karşılanıyor.

08 Kasım 2017, Çarşamba

Yardımlar tam ulaştırılmıyor

Kahvaltıdan sonra hareket ediyoruz. Yarım saat geçmiyor ki yol kenarında, askerlerin etrafını çevirdiği kalabalık bir mülteci gurubuyla karşılaşıyoruz. Arabadan inip yanlarına yaklaştığımızda insanlar adeta yarı baygın vaziyetteydiler. Anneler­ babalar kucaklarında bebekleri, çocukları o sıcakta sıra sıra oturmuşlar; çaresizce, korkuyla ve endişeyle yüzümüze bakıyorlardı.

28 Ekim 2017, Cumartesi 00:30

Arakanlılara elimizi uzattık

Avustralya Nur Vakfı, Bangladeş’teki Arakan kampına gitti.

27 Ekim 2017, Cuma 08:28

Avustralya Nur Vakfı Afrika'da kurban kesti

Avustralya Nur Vakfı ile Yeni Asya Vakfı'nın ortaklaşa organize ettiği Sudan ve Etiyopya ve Somali'de vekâleten kurban kesimi başarıyla gerçekleşti.

01 Eylül 2017, Cuma 13:03

Avustralya Nur Vakfı: Mazlumun yanında zalimin karşısındayız

Avustralya Nur Vakfı bir deklarasyon yayınlayarak, “Her zaman zalimlerin, darbecilerin, cuntacıların karşısında yer aldık. Aynı şekilde, dini, dili, ırkı, siyasî görüşü ne olursa olsun, mâsumların, mazlumların, mağdurların yanında olduk ve olacağız” açıklamasında bulundu.

24 Ağustos 2017, Perşembe

Ferruh Taşkıran kardeşimin ardından

Ferruh, cemaatimizin içinde doğup büyümüştü.

26 Haziran 2017, Pazartesi

Avustralya Nur Vakfı’nda Kadir Gecesi coşkusu

Avustralya Nur Vakfı Kadir Gecesi programıyla bir araya geldi.

22 Haziran 2017, Perşembe 20:48

“Beyaz adam namaz kıldı, ne zaman Müslüman olmuş?”

İkindi namazını tek başıma kılarken köylülerin tamamının beni izlediğini fark ettim. Köylülerin bir çoğu heyetteki arkadaşlara, “Beyaz adam namaz kıldı. Ne zaman Müslüman olmuş?” diye soruyorlarmış. Köylüler daha önceden beyaz tenli müslümanla hiç karşılaşmamışlar.

25 Temmuz 2017, Salı 00:10

Avustralya'da iftar buluşması

Avustralya Nur Vakfı'nın geleneksel iftar yemeğinde her dilden, her dinden misafirler vardı. Her yıl Ramazan ayı boyunca 4 kez verilen iftar yemeğinin ilkine yaklaşık 400 kişi katıldı.

04 Haziran 2017, Pazar

Avustralya Nur Vakfı Somali’yi sevindirdi

Avustralya Nur Vakfı kuraklıktan kaynaklanan açlık felaketi yaşayan Somali halkı için seferber oldu. Vakıf koordinatörü Fatih Yargı, “Açlık onların imtihanı ise; tokluk da bizim imtihanımız” dedi.

15 Nisan 2017, Cumartesi

Western Avustralya'daki en güzel cami...

Avustralya'daki caminin kubbesi Endonezya'dan gelmiş...

17 Ocak 2017, Salı 15:06