Gezi notları

04 Şubat 2008

Yeni Asyadan Size

Yazarlarımızın geçtiğimiz Aralık ayındaki yurt dışı gezilerinden döndükten sonra kaleme aldıkları gezi notlarını, geçtiğimiz günlerde birbiri ardı sıra yayınladık.

Bu çerçevede, önce dış politika yazarımız Mustafa Özcan’ın, Kurban Bayramında İHH heyetiyle birlikte gittiği Kongo gezisine ilişkin yazı dizisini hep birlikte takip ettik.

Ardından, Genel Yayın Müdürümüz Kâzım Güleçyüz’le eşi, Bizim Aile dergisi Yayın Koordinatörü Yasemin Güleçyüz’ün, Avustralya Nur Vakfının davetiyle gerçekleştirdikleri beşinci kıta gezisine dair intibalarını okuduk.

Sonra da genç arkadaşlarımızdan Umut Yavuz’un, Özcan gibi Kurban Bayramında, İHH davetiyle gittiği Azerbaycan’a ilişkin gezi notlarını yayınladık.

Canlı fotoğrafların eşliğinde yayınlanan gezi notları, dünyalarımıza yeni pencereler açıyor, Yeni Asya’nın muhtevasına ayrı bir renk ve canlılık katıyor.

Arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

***

 

Avusturya ve Avustralya

 

Yine dünyaya açılan pencereler meyanında, Avusturya’da bulunan Mikail Yaprak, bir süredir ara verdiği “mektup”larına yeniden başlayarak bizleri sevindirdi.

Yaprak’ın yazıları devam edecek.

Bu meyanda farklı bir pencereyi de Saadet Topuz imzasıyla Avustralya’ya açtık.

Birkaç aydır gazetemiz sayfalarında zaman zaman görmeye başladığımız bu imza, şu anda Türkiye’ye dönmüş bulunan Gülnihal Alaca ile birlikte, beşinci kıtadaki nur hizmetleri hakkında okuyucularımızı bilgilendirmişti.

(Bu vesileyle, Türkiye dönüşünde Tuncay Beyle hayatını birleştiren Gülnihal Hanımı ve eşini tebrik ediyor, genç çifte iki cihanda sonsuz mutluluklar diliyoruz.)

Saadet Topuz bundan böyle “Avustralya mektubu” başlığı altında yazılarına devam edecek.

04.02.2008