Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners

HABER - 2018

Avustralya’dan notlar

Avustralya İşçi Partisi Genel Kongre Üyesi olarak parti kongresindeyim.

19 Aralık 2018, Çarşamba 02:16

Somaliland’dan Avustralya Nur Vakfı’na anlamlı ziyaret

Doğu Afrika’da yapmış olduğu insanî yardım çalışmalarından dolayı takdir ve tebrik edilen Avustralya Nur Vakfı, bu hafta Somilaland’den Avustralya’ya ziyarete gelen Eski İçişleri Bakanlığı yanı sıra yıllardır kabine değişik bakanlık görevi üstlenmiş; Cumhurbaşkanı Muse Bihi Abdi’nin özel baş danışmanı Ali Muhammed Waran Ade’yi ağırladı.

09 Kasım 2018, Cuma 22:00

Avustralya Nur Vakfı’ndan Pakistan’a yardım eli

Melbourne’de yaşayan hayırseverlerin katkılarıyla toplanan yardımlar, Avustralya Nur Vakfı’nın organizasyonuyla Pakistan’a ulaştırılacak.

21 Ekim 2018, Pazar

Nur Vakfı’ndan Endonezya’ya yardım

Avustralya Nur Vakfı, geçen ay Endonezya’nın Suvelasi adasında yaşanan elim deprem ve tsunami felaketinden sonra toplanan yardımları Endonezya menşeli vakfa teslim etti.

16 Ekim 2018, Salı 00:27

Avustralya’da nurlu tatil

Avustralya’da okulların tatile girmesini fırsat bilen Avustralya Nur Vakfı gönüllüleri, çocuklar ve gençlerle Risale-i Nur okumaları yaparak, çeşitli faaliyetler düzenledi.

08 Ekim 2018, Pazartesi 01:38

Avustralya Nur Vakfı’nda bayram sevinci

22 Ağustos 2018, Çarşamba

Avustralya Nur Vakfı: Somaliland’da develer hazır

Somaliland’da develerin kesime hazır olduğunu belirten Avustralya Nur Vakfı yetkilileri, “Kesilen kurbanlar dünya genelinde şerlerin uzaklaşmasına vesile olur inşaallah” dedi.

18 Ağustos 2018, Cumartesi

Nur Vakfı Sudan’ da: Emanetiniz emin ellerde

Avustralya Nur Vakfı yetkilileri; “biz buralarda sadece Allah rızası için varız. Buralardaki fakir insanlara yardımdan başka hiçbir amacımız yok. Etlerinin ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılması için kefiliz“ dedi.

13 Ağustos 2018, Pazartesi

Avustralya'da nurlu buluşma

Avustralya Nur Vakfı’nın düzenlediği iftar programı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

12 Haziran 2018, Salı 09:15

Avustralya Nur Vakfı’nda iftar coşkusu

Avustralya Nur Vakfı’nın her yıl geleneksel olarak tertip ettiği, İttihad-ı İslamın küçük bir numunesi mesabesindeki iftar programları bu Ramazan’da da devam ediyor.

22 Mayıs 2018, Salı 01:15

Avustralya gezi notları ve nur hizmetlerinin tarihe geçen güzel anları

Birkaç haftadır Avustralya Gezimiz hakkında yazılar yazıyoruz. Dünyanın en uç noktasında, tek kıta, tek devlet olan bu büyük coğrafyadaki Risalei Nur Hizmetlerinde Yeni Asya Meslek ve Meşrebine ait gerçekten görülmeye değer manevî hizmetlerin daha çok yazılması lâzım ama onu biz istikbalin genç yetenek ve kâşiflerine bırakıp bu hafta son olarak gezimizin kısa notlarını ve genel bir değerlendirmesini yapıp yazı serimize son verelim.

09 Mart 2018

Rohingya Müslümanları için bir kardeş kucağı

Ankara’da seminerimize katılan bir dinleyici: “Said Nursî’nin ‘ehl-i imanı birbirine bağlayan nuranî rabıtaları bil- memek’ sözünü açıklar mısınız? Bu rabıtalar nelerdir?”

03 Mart 2018, Cumartesi

Demokrasinin parametrelerinin yaşandığı ülke Avustralya

Geçen haftaki yazımızı: “Sevinçlerimizin ve birlikteliğimizin devam etmesi dilek ve temennisiyle gelecek hafta inşallah bu gezi ve hatıraları yazmaya devam edelim.” Notuyla bitirmiştik.

02 Mart 2018, Cumartesi

Dünyanın en demokrat ülkelerinden olan Avustralya hatıraları

Tanışıp görüşmek, İslâm kardeşliği ve vatandaşlık bağlarını sıklaştırmak ümit ve amacıyla değişik memleket ve mesleklerden bir grup dostlarla Avustralya Nur Vakfıyla uzun süren irtibat ve meşveretlerin neticesinde yaptıkları davet üzerine 17 Şubat 18 28 Şubat 2018 tarihleri arasında dünyanın tek kıta devleti olan Avustralya’dayız.

23 Subat 2018

Günün şartlarına uygun hizmet tarzı gençleri kendisine çekiyor

Avustralya’daki Nur Vakfı’Nda, günün şartlarına uygun olarak helâl dairesinde bazı oyunların hizmete sunulması gençleri buraya topluyor.

12 Şubat 2018, Pazartesi

Birlik ve beraberlik iftihar ettirdi

Melburn’da akşam umumi ders vardı, kısa bir ders yapmak kısmet oldu. Çok hoş dakikalar geçirdik. Üç kuşağı aynı anda derste bulmak ve onlarla hasbihal etmek ayrı güzeldi. Ortaya konulan birlik ve beraberlik beni çok duygulandırdı ve iftihar ettirdi.

11 Şubat 2018, Pazar

Kimin himmeti milleti ise o tek başına bir millettir

Bediüzzaman’ın dediği gibi, “kimin himmeti milleti ise o tek başına bir millettir.” Evet, himmeti bütün alanlara kaydırmak ve öyle düşünmek gerek. O hastaneyi görene kadar benim bile ufkumdan böyle bir tasarım geçmezdi, ama şimdi daha ilerisini düşünmeye beni sevk etti.

10 Şubat 2018, Cumartesi 00:13

Kilometrelerce uzakta Yeni Asya’yı görmek ayrı bir keyifti

Sydney’deki güzel mekânda “Mesnevî-i Nuriye”den bir bölüm okuduk. Allah’a şükür kendimi evimde gibi hissettim. Kilometrelerce uzakta bir yerde Yeni Asya’mızı görmek ve abilerimizle hasbihal etmek ayrı bir keyifti.

09 Şubat 2018, Cuma

Cuma hutbesi Türkçe ve İngilizce okunuyor

Auburn’de merkezde büyük bir cami külliyesi var. (Gallipoli Mosque) Cuma namazında hutbe Türkçe ve İngilizce olarak okunuyor. Cemaat maşallah caminin dışına kadar taşmakta. Hutbenin konusu gündemdeki Kudüs’ümüz olunca imam efendiyi dikkatle dinliyor ve yaptığı duâlara biz de amin diyoruz.

08 Şubat 2018, Perşembe

Nur Vakfı'ndan mültecilere yardım eli

Avustralya Nur Vakfı mülteci kamplarındaki yardım çalışmalarına devam ediyor. Nur Vakfı temsilcileri şimdi de Rohingya Mülteci Kampında 7 adet mescid yaptırarak, Müslüman Rohingyalılara ibadet merkezleri oluşturdu.

08 Şubat 2018, Perşembe

Uzak kıt’a Avustralya’dan doğan: Nur The Light

Bundan tam beş yıl önce, duâlarımda Avustralya’ya gitmek vardı. Aklıma her geldiğinde “inşallah bir gün gideriz” deyip sabrederdim. İşte gittim, gördüm, yaşadım ve yazdım.

07 Şubat 2018, Çarşamba