HABER - 2007

Nur kampı

27 Aralık 2007

LANCEFIELD - Bu satırları Melbourne’e 80 km. uzaklıkta bulunan bir kasabanın yakınındaki Bench vadisinde kurulmuş bir tatil kampında yazı-yoruz.

Avustralya'da yıl sonu şenliği

22 Aralık 2007

Geçtiğimiz Pazar akşamı Avustralya nın Melbourne şehrinde yaşayan Nur Vakfının gençleri ve çocukları unutulmaz bir geceyle yıl sonu şenliklerini kutladılar. Program Melbourne’de bulunan Avustralya Nur Vakfının organizasyonuyla vakfın konferans salonunda düzenlendi. Bu gece çocukların anne ve babalarının yanı sıra orada yaşayan bir çok Türk vatandaşının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Beşinci kıtada bayram

21 Aralık 2007

BALARAT - Burası Melbourne yaklaşık 100 km mesafede şirin bir kasaba. Muhteşem ağaçların, yem yeşil parkların ve mesire yerlerinin çevrelediği gölüyle mezkûr. Ama Türkiye’yi kasıp kavuran kuraklık buraları da vurmuş ve bu felâketten nasibini alan göl, sığ su birikintileriyle, sazlıklara taksim olunan bir bataklığa dönüşmüş. Sahil boyunca konulan panolardaki eski göl manzaralarına bakınca şimdiki manzara daha da hazin bir hal alıyor.

Avustralya Nur Vakfı

20 Aralık 2007

Melbourne - Beşinci kıt’adaki Nur hizmetlerinin ilk merkezi bu şehir. Türk işçilerine 1967’de açılan Avustralya kapısından girerek Nur hizmetini bu ülkeye taşıyan Refik Koyu, İsmet Şen, yakınlarda vefat eden Hüseyin Allahverdi ve Ali Ruşen Altunbaş gibi öncü kadroların zor şartları göğüsleyerek ektikleri Nur tohumları bugün filizlenmiş, çiçek açmış ve meyveye durmuş.

Avustralya'daki Türkiye

19 Aralık 2007

MELBOURNE - Dün bahsettiğimiz 'vize hatası' Sydney havaalanında fark edildiğinde, görevliler bize, önemli merkezlerdeki göçmen bürolarının adreslerinin yazılı olduğu matbu bir kâğıt vererek, konaklayacağımız yerdeki adrese gidip hatayı düzeltmemiz gerektiğini söylemişlerdi.

Avustralya’dan selâmlar

18 Aralık 2007

MELBOURNE - İstanbul’dan başlayıp bulutların üzerinde yaklaşık 20 bin kilometrelik bir mesafeyi kat ettikten sonra nihayet bulan Avustralya seyahatimizin ilk durağı Sydney’di; ardından Melbourne’a geçtik ve şu anda oradayız.

Gurbetçinin sorumluluğu örnek bir Müslüman olmak

24 Nisan 2007

Gazetemizin imtiyaz sahibi Mehmet Kutlular, Avustralya’da yaşayan Müslüman Türklerin birinci öncelikli sorumluluğunun “İslâmiyeti ona lâyık doğrulukla yasamak olduğunu” söyledi.

Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners