HABER - 2009

SİNGAPUR NOTLARI

11 Ekım 2009

Dünyayı saran ekonomik kriz, uçak fiyatlarında ciddî düşüşlere sebep olunca bir çok kişi için de gezmek ucuzladı. Biz de bu durumdan istifadeyle Ramazanın ikinci yarısında Müslüman nüfusu da olan bir ülkeyi ziyaret etmek istedik. Asya’nın en güneyine doğru gitmeye karar verdik. Eşim, ben ve bu geziyi organize eden ağabeyimiz Fatih Yargı ve eşi birlikte çıktık yola. 

Tesettür açılımı

14 Eylül 2009

Kürt açılımı, demokratik açılım... Açılım açılım derken hiç açılamadığımızın farkında mıyız acaba? Bir ileri iki geri oynuyoruz. Açılım için gelin şöyle bir açılalım dünyaya.

Nur Vakfında Ramazan bir başka güzel

27 Ağustos 2009

Biz on bir ayın sultanı, rahmet ve bereket ayı Ramazan’a hoşgeldin derken, okuyucularımızın da “Uzun bir aradan sonra siz de hoşgeldiniz” dediğini duyar gibiyim. 

Beşinci kıtada coşkulu iftar

26 Agustos 2009

Avustralya’daki Melbourne Başkonsolusumuz Aydın Nurhan Ramazan ayının ilk gününde verdiği iftar büyük ilgi gördü. İftara konsolosluk yetkililerinin dışında, Avustralyalı bakan ve milletvekilleri ile fahrî konsoloslar, ataşeler, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, akademisyenler, kiliselerin ve dinî cemaatlerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamları katıldı.

Avustralya temsilcimize ödül

07 Mayıs 2009

Yenİ Asya Gazetesi Avustralya temsilcisi Fatih Yargı kendi ülkesinde 2009 Yurttaş Ödülleri Yılın Toplum Hizmetleri Gönüllüsü payesine lâyık görüldü.

Pazara kadar değil, mezara kadar

16 Mart 2009

Bu akşam yaşadığım bir olay uzun zamandır yazmayı düşündüğüm, ama bir türlü müsait bir an bulamadığım bu yazı için bana fırsat verdi. Kübra kardeşim çocukluk arkadaşı Melek’e bir hediye hazırlamış. Bir tabloda birlikte resimleri ve resimlerin ortasında “friends forewer,” yani “sonsuza kadar arkadaşlık” yazısı. ”Forewer,“ yani “sonsuza kadar” kelimesi düşünce ve duygu dünyamda bir kıvılcım olup, hissiyatımı alevledi.

Kâinat kitabının Avustralya sayfasından gezi notları

05 Ocak 2009

Dokuz aydır Nur Vakfında yoğun bir hizmet temposunun içerisindeyiz. ”Tebdil-i mekânda ferahlık vardır“ deyip, Sydney ve Canberra’ya doğru yola çıktık Nur Vakfı müdavimleriyle. Sabah 07.30’da ayrıldık Melbourne’dan konvoy halinde. Küçük bir kasabanın sınırları içerisindeki şirin bir parkta kahvaltımızı yaptık.

Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners