HABER - 2010

Risale-i Nur gençliğin manevî muhafızı

26 Temmuz 2010

Risale-i Nur'un tamamen eşsiz ve benzersiz olduğunu keşfettim. Sadece İngilizce tercümelerini okuyabildiğim için bunlarda eserin Türkçe orijinali kadar derinlik olmadığını zannediyorum. Ama Said Nursî’nin şu ifadelerini hatırlayalım: Risale-i Nur bir meyve bahçesi gibidir. Herkes eli ulaşabildiği kadar meyvelerden istifade eder. Bu külliyatın tamamını okumak için ömrüm yeter mi bilemiyorum.

Yakın istikbalin hür ülkesi Türkıye’ye hoşgeldınız

14 Şubat 2010

Batı’da aile dağılmış, tar ü mar olmuş. Toplum büyük bir sıkıntı ve azap içinde. İşte, Müslümanlar, özellikle hanımlar, tesettürün, aile hayatının güzelliklerini filleriyle yaşayarak ve izhar ederek onlara göstermeli. Bunun için şeair-i İslâmiyeyi ilân edebilirler.

İslâm, her türlü kolaylığı tanır

13 Şubat 2010

Desmond John Flynn, 1943’te Melbourne’de doğdu. Hıristiyan, ama, Avustralya Nur Vakfına gelip derse katılıyor, namaz kılıyor, tesbih çekiyor, dua ediyor! Dillerini bilmiyor, dinlerinden değil, öyle ise gelmenin sebebi ne?

‘Yeni Asyabizim için çok önemli’

12 Şubat 2010

Avustralya Nur Vakfı başkanı Refik Koyu, 1 Ağustos 1969'da Avustralya'ya gelişinden 41 yıl sonra, nurların bu kı'aya girişini ve Yeni Asya ekolünün sergüzeşti hayatını özetledi.

Din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yok

11 Şubat 2010

1 Temmuz 2007’de yeni vatandaşlık kanunu yürürlüğe girmişti. Kanunun getirdiği en büyük değişiklik, vatandaşlık başvurularını 1 Temmuz 2007’ye kadar yapmamış olan kişilerin oturum kriterini yerine getirdikten sonra vatandaşlık imtihanından alacakları puana göre Avustralya Vatandaşlığı’na hak kazanacak olmaları... Oturum kriteri nedir?

YAŞAYAN FOSİLLER ÜLKESİ

10 Şubat 2010

Avustralya’nın zengin hayvan nüfusunda, kangurular, koalalar, filler, goriller ve maymunlar, yılanlar, zürafalar, balıklar, kelebekler, develer ve aklınıza gelecek daha birçokları var.

Devlet vatandaşın ayağına gidiyor

09 Şubat 2010

Temel, Londra’da trafiğe ters istikametten girmiş. Polis radyodan anonsa başlamış: “Bütün sürücüler, dikkat, dikkat! Bir araç yola ters girmiş!” Yola bakan Temel: “Ne birisi, ne birisi, hepisi ters, hepisi ters!”

İslâm derneklerinden büyük hizmet

08 Şubat 2010

Bugün Avustralya’daki İslâm cemaatini oluşturanlar, sadece buraya çalışmak ve yerleşmek amacıyla gelen Müslüman göçmenler değil. Cemaatin içinde özellikle Uzakdoğu ve Güney Asya ülkelerinden gelen çok sayıda öğrenci ile Müslüman devletlerin buradaki diplomatik misyonlarında görevli memurlar da bulunuyor. Çeşitli üniversitelerde öğrenim gören Müslüman öğrenciler, Avustralya Müslüman Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun (Australian Federation of Muslim Students Associations: AFMSA) çatısı altında toplanarak İslâm’ın tanıtılmasında önemli rol oynuyorlar.

İnanç özgürlüğü işliyor

07 Şubat 2010

Avustralya’da bir kesim, dini yaşamak için mükemmel bir yer oluğunu söylüyor. Bir diğer kesim ise, kötülük ve olumsuzluklarla dolu berbat bir yer olduğunu iddia ediyor. Aslında ikisi de haklı!

Hür olduğu kadar adil ülke

06 Şubat 2010

Bolluk-bereketin yanında, her yerinden hürriyet fışkıran Avustralya, Hüristan veya Hüristralya ismine lâyık. Havası, tabiatıyla harikalar diyarı.

İslâm hasletleri ile yaşıyorlar

05 Şubat 2010

Güney yarım kürede yer alan Avustralya Kıt'ası, Hint ve Büyük Okyanus arasında uzanır.

AB NİRE, AVUSTRALYA NİRE?

04 Şubat 2010

Abu Dabi’de iki üç saatlik bir aradan sonra, tekrar havalanarak Tullamarina Havalimanı'ndan Avustralya’nın Victoria Eyaletinin başşehri Melbourne’e (ertesi gün) indik. Türkiye’nin zemheri kışından, takriben 21 saat sonra, Avustralya’nın yazına rıhlet eyledik!

Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners