HABER - 2011

Melbourne’de Türk rüzgârı

21 Ekim 2011

Avustralya’nın Melbourne şehrinde her yıl geleneksel olarak yapılan Türk Festivali, bu yıl da yoğun ilgi gördü.

Avustralya’da asude bir Ramazan

24 Ağustos 2011, Çarşamba

On bir ayın sultanı, rahmet ve bereket ayı Ramazanın son günlerini yaşıyoruz. Asude bir Ramazan geçirdik bu yıl Avustralya’da. Bir saati yüz saat hükmüne getiren bu şehr-i mübarek, hem uhuvvetimizin, hem Risâle-i Nurun, hem ubudiyetimizin inkişafına vesile oldu. "Uhrevî hasılat için gayet munbit bir zemin" olan Ramazan, amellerimizi neşv ü nemalandıran bahardaki ma-i nisan gibiydi. Bayram tadında bir Ramazanın ardından, bahar havasında bir bayram yaşayacağız.

5. kıtada Said Nursî kitabı : Albany’den Barla’ya giden yol

19 Haziran 2011, Pazar

AVUSTRALYA’NIN tanınmış gazeteci-yazarlarından Peter Barnett, geçtiğimiz haftalarda Avustralya Nur Vakfı’nda bir konferans verdi.

SAİD NURSî, İMANIN KORKUSUZ SAVUNUCUSU

18 Nisan 2011, Pazartesi

Geçtiğimiz aylarda gazetemizde Avustralyalı Müslüman Peter Barnett ile yapılan bir röportaj yayınlanmıştı.

Sydney’de Bediüzzaman Said Nursî için hatim

28 Mart 2011, Pazartesi

Büyük İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursî’nin vefat yıldönümünde idrak edilen Bediüzzaman Haftası Avustralya’da da hareketli geçiyor.

Herşeye değer bir seyahat

18 Ocak 2011, Salı

Pazar günü, on bir uçağıyla Sydney şehrine geçtik. Fatih Yargı kardeşin yol arkadaşlığı da bir başkaydı. Sohbet ederek bir saat on beş dakikada menzilimize ulaştık. Halbuki, önceki gidişimizde dokuz yüz kilometre mesafeye, karayoluyla ancak on bir saatte varabilmiştik. Bir gün önce kırk derece sıcaklığı olduğunu öğrendiğimiz Sydney şehri, o gün yağmurlu ve hayli serindi. Halil Bozkaya kardeşin karşılaması ve gönül dostlarımızla görüşüp, kucaklaşıp yemek faslından sonra, Oburn semtindeki Gelibolu Camiinde akşam namazını edâ ettik. Yağmur şiddetini arttırmıştı.

HER AKŞAM RİSALE-İ NUR DERSİ

17 Ocak 2011, Pazartesi

Avustralya’ya gelişimizin dördüncü günüydü. Pazar akşamı vakfın geniş salonu yine doluydu. Üst kattan kamera sistemiyle bayanlar alt kattaki dersi takip ediyorlardı. Vakıfta her akşam sene boyunca ders yapılıyordu. Böyle bir ülkede yaşayan insanların kimliklerini muhafaza etmek için başka çare de yoktu. Cemaatin alâkası ve dikkatle dinlemeleri belli bir seviyeyi gösteriyordu.

SAMİ CEBECİ’NİN AVUSTRALYA NOTLARI

16 Ocak 2011, Pazar

Türkiye’ye göre dünyanın arka yüzünde bulunan bu kıt'aya dâvet üzerine 1998 yılında gitmiştim. Yol arkadaşım Ahmet Genç Ağabeydi. Bir buçuk gün süren uzun bir yolculuk yapmıştık.

Melbourne ve Sidney’de “iman” konferansları

11 Ocak 2011, Pazar

AVUSTRALYA Nur Vakfı’nın davetlisi olarak Avustralya’ya gelen Yeni Asya Gazetesi Yönetim Kurulu üyesi ve yazarlarından Sami Cebeci Melbourne ve Sidney şehirlerinde “İman, İnsan ve Kâinat“ konulu konferanslar verdi. Sami Cebeci Avustralya Nur Vakfı çatısı altında okuyucularıyla buluştu, çeşitli programlara katıldı. Bu programlar çerçevesinde Avustralya’nın Melbourne ve Sidney şehirlerinde konferans verdi.

Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners