HABER - 2014

Avustralya Notları (6)

26 Kasım 2014, Çarşamba

Avustralya’daki Nur Vakfının hizmet ve faaliyetleri, sadece oradaki “dünya vatandaşları”nın değil, yüksek bürokratların ve devleti yöneten siyasilerin de takdirle alâkasını celp ediyor.

Avustralya Notları (5)

25 Kasım 2014, Salı

Avustralya’daki Müslümanların nüfusu şimdilik 400 bin civarında görünüyor.

Avustralya Notları (4)

24 Kasım 2014, Pazartesi

Avustralya’da çok yaygın olan şöyle bir fikir ve kanaat var:

Avustralya Notları (3)

22 Kasım 2014, Cumartesi

Türkiye’den Almanya’ya ilk işçi kàfilesi 1961’de gitti. Bu tarihten yedi yıl kadar sonra da Avustralya Türkiye’den işçi talebinde bulundu.

Avustralya Notları (2)

21 Kasım 2014, Cuma

Avustralya Nur Vakfının dâvetlisi olarak yaptığımız iki haftalık seyahat esnasında dikkatimizi çeken hususları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Avustralya Notları (1)

20 Kasım 2014, Perşembe

Niyet ile kısmet, farklı olur zaman zaman. Tedbir ile takdir de öyle...

Kurban dağıttığımız bölgelerde sağlık taraması da yapıyoruz

31 Ekim 2014, Cuma

Avustralya Nur Vakfı Genel Koordinatörü Fatih Yargı: Bağışlanan kurbanları Sudan’da, Etiyopya’da kestik. Oralarda çok büyük ihtiyaç var. Özellikle mülteci kamplarında gördüğümüz manzara bizleri derinden sarstı. Kurban kestiğimiz bölgeler olan Sudan’da aynı zamanda sağlık taraması yaptık. İnsanlar çok perişan doktor yok, ilâç yok, hastane yok. Tamamen kaderlerine terk edilmişler.

NUR VAKFI’NDAN SURİYELİLERE YARDIM

30 Mayıs 2014, Cuma

Avustralya Nur Vakfı, Lübnan ve Ürdün’deki mülteci kamplarında zor şartlar altında yaşayan Suriyeli aileler için giyecek ve gıda yardımı kampanyası başlattı.

Kur’ân’dan ezber yapmadan mezuniyet yok!

26 Nisan 2014, Cumartesi

Hartum İslam Üniversitesi çok branşlı bir okul. En güzel yanı da Kur’Ân’dan belli bir sayfa ezber yapmadan mezun olamıyorsunuz. İngilizce ve Arapça’yı da bilmek şart.

Kurban dağıttığımız bölgelerde sağlık taraması da yapıyoruz

25 Nisan 2014, Cuma

Kalplerinde İslâm ateşi var, fakat sanki ibadetlerinde, taatta fark var ya da bütün İslâm âleminde ve ben de olduğu gibi eksiklik mevcut.

Sudan’da Lemaat dersi

24 Nisan 2014, Perşembe

Sudan Sağlık Bakan Yardımcısı Hassan Babbiker’in daveti üzerine evine gittik. Yanımızda götürdüğümüz Arapça Lemaat risalesini verdik. Bize sesli olarak ders yaptı. Ve ilk cümlesi, ’’Uzun zamandır böyle birşey okumadım’’ oldu. Risale-i Nur kendini orada da ispat etti.

NUR VAKFI’NDAN Sudan’a sağlık hizmeti

30 Mart 2014, Pazar

AVUSTRALYA NUR VAKFI, GÖNÜLLÜ HEKİMLER BİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ORTAK ORGANİZASYONLA AFRİKA KIT’ASINA SAĞLIK HİZMETİ SUNUYOR.

AVUSTRALYA NUR VAKFI, ETİYOPYA’DA

10 Ocak 2014, Cuma

AVUSTRALYA NUR VAKFI’NIN DÜZENLEDİĞİ ORGANİZASYONDA ELDE EDİLEN GELİR, ETİYOPYA’DAKİ YETİMHANELERE BAĞIŞLANDI.

Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners