HABER - 2015

İslâm âleminin Bediüzzaman Said Nursi'den öğreneceği çok şey var

25 Aralık 2015, Cuma 08:00

Avustralya Nur Vakfı tarafından Melbourne'de yapılan Risale-i Nur dersleri büyük ilgi görüyor.

Kurbanlarımız kesildi

25 Eylül 2015, Cuma 10:44

Avustralya Nur Vakfı ile Yeni Asya Vakfı'nın ortaklaşa organize ettiği Sudan ve Etiyopya'da vekâleten kurban kesimi başarıyla gerçekleşti.

Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir

19 Eylül 2015, Cumartesi 10:11

Afrika’daki muhtaç ailelere yardım eli uzatmak ister misiniz?

Avustralya Nur Vakfı, Yemenli mülteciler için yardım konteyneri hazırladı

06 Eylül 2015, Pazar 15:04

Dünyanın bir ucunda Risale-i Nur hizmetlerini sürdüren Avustralya Nur Vakfı, bunun yanı sıra değişik Müslüman ülkelerde yaşayan fakir ve ihtiyaç sahibi insanların da yardımına koşuyor.

Avustralya’da nurlu düğün

31 Temmuz 2015, Cuma

Etiyopya’nın Harar eyaletinde yaşayan, yıllar önce Harrar’dan Avustralya’ya mülteci olarak gelen ve geleneklerine bağlılığıyla da bilinen Helen Harar halkının düğün merasimi Avustralya Nur Vakfı’nda gerçekleştirildi.

Ben bu Müslümanlarla iftihar ediyorum

13 Temmuz 2015, Pazartesi

Avustralya’da Nur Vakfı’nın iftarına katılan Victoria Eyaleti Kuzey Metropol Yasama Konseyi Senatörü Craig Ondarchie, “Ben bu Müslümanlarla iftihar ediyorum. Müslüman toplumunu yanlış bilgilerle itham edenler gelsinler şuradaki tabloyu görsünler” dedi.

Suriyeli mülteciler için yardım kampanyası

05 Haziran 2015, Cuma 13:46

Suriye-Ürdün sınırında zor şartlarda hayatlarını devam ettirmekte olan binlerce mülteci için Muslim Aid öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına Avustralya Nur Vakfı gönüllülerinden de destek geldi

Sen Allah'a inanmaya devam et!

20 Mayıs 2015, Çarşamba 14:20

Avustralya Nur Vakfı Genel Koordinatörü Fatih Yargı, bir seyahat vesilesiyle bulunduğu İsveç'te Müslüman olan ancak daha sonra inancını kaybeden şoföre "Sen Allah'a iman etmeye devam et!" tavsiyesinde bulunduğunu söyledi.

Avustralya Nur Vakfı yine Sudan’a gidiyor

11 Mart 2015, Çarşamba

Avustralya Nur Vakfı’nın mutat olarak devam eden Afrika’ya yardım çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

Risale-i Nur sabrı öğretti

31 Ocak 2015, Cumartesi

Mai Nguyen: “Risale-i Nur’un bir çok bölümleri sabırdan bahsediyor. 2. Lem’â; sabırlı olmamız gerektiğini, çünkü geleceğin gelmediğini ve geçmiş zamanın zaten geçtiğini ve şimdiki zamana odaklanmamız gerektiğini anlatıyor. Ben oldukça evhamlı bir insanım. Dürüst olmak gerekirse, bazan ‘ya İslâmdan vazgeçersem’ diye düşünüyorum ve bu Risaleyi okuyunca endişelenmeyi bırakıyorum çünkü bu, istikballe ilgili. Ben ilk önce bugünkü günün meselelerine odaklanmalıyım ve sabırlı olmalıyım.”

Risale-i Nur bütün şüphelerimi izale etti

14 Ocak 2015, Çarşamba

Lu Qing Lu: “Önceleri, ‘Eğer bir tanrı varsa niye bütün bu adaletsizliklere, kötülüklere izin veriyor ki?’ diye düşünürdüm. Tanrının merhametli olması ve kötülük yapanları hemen cezalandırması gerekmez mi? diye sorardım. Ama Risale-i Nur’u okuduktan sonra anladım ki; adaletin tam olarak tecelli edeceği yer bu dünya değil, herkesin hesaba çekileceği bir hesap günü var ve bütün ameller tam bir adaletle, Alim ve Rahim olan Allah tarafından tartılacak. Risale-i Nur, bu şüpheyi tam olarak giderdi.”

Risale-i Nur benim için ikinci kurtuluştu

07 Ocak 2015, Çarşamba

Vietnam’dan bir hidayet öyküsü… Kardeşimizin adı Anh Nguyen. Finans sektöründe çalışıyor. Sidney’de çalışırken, Melbourn’da bulunan eşinden bir telefon alır. “Aradığımız şeyi buldum. Hemen Melbourn’a gelmelisin” der. Kendi tabiriyle, hep hayalini kurduğu işte çalışıyordu. Ama eşinin heyecanlı sesinden anlar ki, kendilerine sadece helâl ve haramlardan ibaret olarak anlatılan İslâmı, daha iyi anlamalarına ve yaşamalarına yardımcı olacak bir şey bulmuştur. İşinden istifa edip Melbourn’a gelir. Eşiyle beraber katıldığı sohbette her sorusuna sadırdan değil, satırdan cevap verilir. Çok etkilenir, işte aradığı şey budur: Risale-i Nur…Anh, Müslüman oluş ve Risale-i Nurları tanıyış serüvenini Yeni Asya okurları için anlattı. Buyrun...

İlk heyecan…

07 Ocak 2015, Çarşamba

Yıllardır, eşim birçok dernek ve vakıfla yurt dışında verilmekte olan sağlık hizmetlerine katılıyor. Gerek bir sel felaketi, gerek afet, gerek ise yoksulluk ve açlık içindeki insanlara, tıbbî yardım faaliyetleri gerçekleştirdiler. 

Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners