HABER - 2016

Küçük kıtaya ilk adım...

13 Ekim 2016, Perşembe

Gerek nüfus ve gerekse yüz ölçümü itibariyle dünyanın en küçük kıt’ası olan Avustralya’nın şimdiki resmî adı “Avustralya Milletler Topluluğu”dur. (Commonwealth of Australia)

Yurtdışı kurbanlarımız sevince sebep oldu

13 Eylül 2016, Salı 09:54

Avusturalya Nur Vakfı ile Yeni Asya Vakfı'nın ortaklaşa Afrika'da kestiği kurbanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Nur Vakfı yetkilileri, "Ulaşamadığımız, bizim köyümüzde de kurban kesin diyen binlerce insan var. Seneye herbirine ayrı ayrı ulaşmak için daha çok çaba göstereceğiz" dediler.

Bakandan, Avustralya Nur Vakfı’na tebrik

10 Eylül 2016, Cumartesi 16:34

Avustralya’nın Victoria Eyaleti Çok Kültürlülük Bakanı Robin Scott, Avustralya Nur Vakfı’nı ziyaret ederek vakfa çok kültürlülüğü destekleme fonu yardımı yaptı.

Afrikalı kardeşlerimize yardıma var mısınız?

07 Eylül 2016, Çarşamba

İstanbul Güneşliden Raşit Bey: “Yurt dışı kurbanının önemi üzerinde durur musunuz?”

Melbourne'de iki gün bayram!

05 Temmuz 2016, Salı 11:36

Avustralya'da yaşayan Müslümanlar geçen ay İstanbul'da toplanan Uluslararası Hicri Takvim Birliği Kongresinden çıkan birlikte bayram yapma kararını maalesef yine gerçekleştiremedi.

Emekli papaz mesaj gönderdi: ‘Namaz kılmayı çok arzu etmiştim’

19 Haziran 2016, Pazar

Avustralya Nur Vakfı’nın düzenlediği iftar programına dâvet edilen Anglikan Kilisesi emekli papazı Don Edgar, yapılan iftarın ardından Avustralya Nur Vakfı’na bir mesaj gönderdi.

İftarda, yanlış imaj silindi

17 Haziran 2016, Cuma

Avustralya Nur Vakfı’nın düzenlediği iftar, Müslümanlığın doğru yüzünü göstermek adına güzel bir örnek oldu.

Hadis-i Şerif, Avustralya'daki duvarı süslüyor

08 Haziran 2016, Çarşamba 14:30

Peygamber Efendimizin - Aleyhissalatu Vesselam- "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır" Hadis-i Şerifi, Grafiti san'atı vesilesiyle Avustralya'da da insanlara ulaşıyor.

Nil Nehri’nin suyunu insanlığa taşıyalım

29 Nisan 2016, Cuma 16:38

Avustralya Nur Vakfı, Sudan’ın El Duem kasabasının 18 köyünde ve çevresinde yaşayan 80,000 kişiye içme suyu götürüyor.

Nur Vakfı gönüllüleri Etiyopya’daki yetimleri unutmadı

26 Şubat 2016, Cuma

Avustralya Nur Vakfı, merkezinde ve şubelerinde toplanan giyecek ve çeşitli yardımları Afrika’da yoksullukla boğuşan yetimlere ve yoksullara yollayarak destek oluyor.

Western Avustralya'daki en güzel cami...

17 Ocak 2017, Salı 15:06

Avustralya'daki caminin kubbesi Endonezya'dan gelmiş...

Avustralya'da Risale programı

26 Ocak 2016, Salı

Avustralya Nur Vakfı gençleri yaz kampında bir araya geldiler. Her hafta haftanın iki günü yapılan gençlik derslerini yürüten gençler, kendi organize ettikleri hafta sonu kampında meşru dairede stres atıp okunan Risale-i Nur dersleriyle manevî kuvvet topladılar.

Avustralya’daki minikler Kur’ân öğreniyor

08 Ocak 2016, Cuma

Avustralya Nur Vakfı’nda yaz dönemi Kur’an Kursu Anaokulu ve birinci sınıf talebelerin yanısıra ilkokul gurubunun katılımıyla start aldı.

Avustralya’da Sakal-ı Şerif coşkusu

04 Ocak 2016, Pazartesi

Aslen Kuzey Afrikalı olan ve Avustralya'da faaliyet gösteren Kadiri Tarikatına mensup cemaatin Melbourne'de organize ettiği Mevlid-i Şerif, davetlilerin ilgisini çekti. Programda Kur’an-ı Kerim okundu ve sohbetler edildi.

Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners