HABER - 2017

Sudanlı Bakan Nur Vakfı’nda

08 Kasım 2017, Çarşamba

Avustralya Nur Vakfı yardım çalışmalarına devam ediyor. Çeşitli ülkelerin temsilcileri tarafından da ziyaret edilen Nur Vakfı’nın, çalışmaları takdirle karşılanıyor.

Yardımlar tam ulaştırılmıyor

28 Ekim 2017, Cumartesi 00:30

Kahvaltıdan sonra hareket ediyoruz. Yarım saat geçmiyor ki yol kenarında, askerlerin etrafını çevirdiği kalabalık bir mülteci gurubuyla karşılaşıyoruz. Arabadan inip yanlarına yaklaştığımızda insanlar adeta yarı baygın vaziyetteydiler. Anneler­ babalar kucaklarında bebekleri, çocukları o sıcakta sıra sıra oturmuşlar; çaresizce, korkuyla ve endişeyle yüzümüze bakıyorlardı.

Arakanlılara elimizi uzattık

27 Ekim 2017, Cuma 08:28

Avustralya Nur Vakfı, Bangladeş’teki Arakan kampına gitti.

Avustralya Nur Vakfı Afrika'da kurban kesti

01 Eylül 2017, Cuma 13:03

Avustralya Nur Vakfı ile Yeni Asya Vakfı'nın ortaklaşa organize ettiği Sudan ve Etiyopya ve Somali'de vekâleten kurban kesimi başarıyla gerçekleşti.

Avustralya Nur Vakfı: Mazlumun yanında zalimin karşısındayız

24 Ağustos 2017, Perşembe

Avustralya Nur Vakfı bir deklarasyon yayınlayarak, “Her zaman zalimlerin, darbecilerin, cuntacıların karşısında yer aldık. Aynı şekilde, dini, dili, ırkı, siyasî görüşü ne olursa olsun, mâsumların, mazlumların, mağdurların yanında olduk ve olacağız” açıklamasında bulundu.

Ferruh Taşkıran kardeşimin ardından

26 Haziran 2017, Pazartesi

Ferruh, cemaatimizin içinde doğup büyümüştü.

Avustralya Nur Vakfı’nda Kadir Gecesi coşkusu

22 Haziran 2017, Perşembe 20:48

Avustralya Nur Vakfı Kadir Gecesi programıyla bir araya geldi.

“Beyaz adam namaz kıldı, ne zaman Müslüman olmuş?”

25 Temmuz 2017, Salı 00:10

İkindi namazını tek başıma kılarken köylülerin tamamının beni izlediğini fark ettim. Köylülerin bir çoğu heyetteki arkadaşlara, “Beyaz adam namaz kıldı. Ne zaman Müslüman olmuş?” diye soruyorlarmış. Köylüler daha önceden beyaz tenli müslümanla hiç karşılaşmamışlar.

Avustralya'da iftar buluşması

04 Haziran 2017, Pazar

Avustralya Nur Vakfı'nın geleneksel iftar yemeğinde her dilden, her dinden misafirler vardı. Her yıl Ramazan ayı boyunca 4 kez verilen iftar yemeğinin ilkine yaklaşık 400 kişi katıldı.

Avustralya Nur Vakfı Somali’yi sevindirdi

15 Nisan 2017, Cumartesi

Avustralya Nur Vakfı kuraklıktan kaynaklanan açlık felaketi yaşayan Somali halkı için seferber oldu. Vakıf koordinatörü Fatih Yargı, “Açlık onların imtihanı ise; tokluk da bizim imtihanımız” dedi.

Western Avustralya'daki en güzel cami...

17 Ocak 2017, Salı 15:06

Avustralya'daki caminin kubbesi Endonezya'dan gelmiş...

Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners