HABER - 2018

Avustralya’dan notlar

19 Aralık 2018, Çarşamba 02:16

Avustralya İşçi Partisi Genel Kongre Üyesi olarak parti kongresindeyim.

Somaliland’dan Avustralya Nur Vakfı’na anlamlı ziyaret

09 Kasım 2018, Cuma 22:00

Doğu Afrika’da yapmış olduğu insanî yardım çalışmalarından dolayı takdir ve tebrik edilen Avustralya Nur Vakfı, bu hafta Somilaland’den Avustralya’ya ziyarete gelen Eski İçişleri Bakanlığı yanı sıra yıllardır kabine değişik bakanlık görevi üstlenmiş; Cumhurbaşkanı Muse Bihi Abdi’nin özel baş danışmanı Ali Muhammed Waran Ade’yi ağırladı.

Avustralya Nur Vakfı’ndan Pakistan’a yardım eli

21 Ekim 2018, Pazar

Melbourne’de yaşayan hayırseverlerin katkılarıyla toplanan yardımlar, Avustralya Nur Vakfı’nın organizasyonuyla Pakistan’a ulaştırılacak.

Nur Vakfı’ndan Endonezya’ya yardım

16 Ekim 2018, Salı 00:27

Avustralya Nur Vakfı, geçen ay Endonezya’nın Suvelasi adasında yaşanan elim deprem ve tsunami felaketinden sonra toplanan yardımları Endonezya menşeli vakfa teslim etti.

Avustralya’da nurlu tatil

08 Ekim 2018, Pazartesi 01:38

Avustralya’da okulların tatile girmesini fırsat bilen Avustralya Nur Vakfı gönüllüleri, çocuklar ve gençlerle Risale-i Nur okumaları yaparak, çeşitli faaliyetler düzenledi.

Avustralya Nur Vakfı’nda bayram sevinci

22 Ağustos 2018, Çarşamba

Avustralya Nur Vakfı: Somaliland’da develer hazır

18 Ağustos 2018, Cumartesi

Somaliland’da develerin kesime hazır olduğunu belirten Avustralya Nur Vakfı yetkilileri, “Kesilen kurbanlar dünya genelinde şerlerin uzaklaşmasına vesile olur inşaallah” dedi.

Nur Vakfı Sudan’ da: Emanetiniz emin ellerde

13 Ağustos 2018, Pazartesi

Avustralya Nur Vakfı yetkilileri; “biz buralarda sadece Allah rızası için varız. Buralardaki fakir insanlara yardımdan başka hiçbir amacımız yok. Etlerinin ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılması için kefiliz“ dedi.

Avustralya'da nurlu buluşma

12 Haziran 2018, Salı 09:15

Avustralya Nur Vakfı’nın düzenlediği iftar programı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Avustralya Nur Vakfı’nda iftar coşkusu

22 Mayıs 2018, Salı 01:15

Avustralya Nur Vakfı’nın her yıl geleneksel olarak tertip ettiği, İttihad-ı İslamın küçük bir numunesi mesabesindeki iftar programları bu Ramazan’da da devam ediyor.

Avustralya gezi notları ve nur hizmetlerinin tarihe geçen güzel anları

09 Mart 2018

Birkaç haftadır Avustralya Gezimiz hakkında yazılar yazıyoruz. Dünyanın en uç noktasında, tek kıta, tek devlet olan bu büyük coğrafyadaki Risalei Nur Hizmetlerinde Yeni Asya Meslek ve Meşrebine ait gerçekten görülmeye değer manevî hizmetlerin daha çok yazılması lâzım ama onu biz istikbalin genç yetenek ve kâşiflerine bırakıp bu hafta son olarak gezimizin kısa notlarını ve genel bir değerlendirmesini yapıp yazı serimize son verelim.

Rohingya Müslümanları için bir kardeş kucağı

03 Mart 2018, Cumartesi

Ankara’da seminerimize katılan bir dinleyici: “Said Nursî’nin ‘ehl-i imanı birbirine bağlayan nuranî rabıtaları bil- memek’ sözünü açıklar mısınız? Bu rabıtalar nelerdir?”

Demokrasinin parametrelerinin yaşandığı ülke Avustralya

02 Mart 2018, Cumartesi

Geçen haftaki yazımızı: “Sevinçlerimizin ve birlikteliğimizin devam etmesi dilek ve temennisiyle gelecek hafta inşallah bu gezi ve hatıraları yazmaya devam edelim.” Notuyla bitirmiştik.

Dünyanın en demokrat ülkelerinden olan Avustralya hatıraları

23 Subat 2018

Tanışıp görüşmek, İslâm kardeşliği ve vatandaşlık bağlarını sıklaştırmak ümit ve amacıyla değişik memleket ve mesleklerden bir grup dostlarla Avustralya Nur Vakfıyla uzun süren irtibat ve meşveretlerin neticesinde yaptıkları davet üzerine 17 Şubat 18 28 Şubat 2018 tarihleri arasında dünyanın tek kıta devleti olan Avustralya’dayız.

Günün şartlarına uygun hizmet tarzı gençleri kendisine çekiyor

12 Şubat 2018, Pazartesi

Avustralya’daki Nur Vakfı’Nda, günün şartlarına uygun olarak helâl dairesinde bazı oyunların hizmete sunulması gençleri buraya topluyor.

Birlik ve beraberlik iftihar ettirdi

11 Şubat 2018, Pazar

Melburn’da akşam umumi ders vardı, kısa bir ders yapmak kısmet oldu. Çok hoş dakikalar geçirdik. Üç kuşağı aynı anda derste bulmak ve onlarla hasbihal etmek ayrı güzeldi. Ortaya konulan birlik ve beraberlik beni çok duygulandırdı ve iftihar ettirdi.

Kimin himmeti milleti ise o tek başına bir millettir

10 Şubat 2018, Cumartesi 00:13

Bediüzzaman’ın dediği gibi, “kimin himmeti milleti ise o tek başına bir millettir.” Evet, himmeti bütün alanlara kaydırmak ve öyle düşünmek gerek. O hastaneyi görene kadar benim bile ufkumdan böyle bir tasarım geçmezdi, ama şimdi daha ilerisini düşünmeye beni sevk etti.

Kilometrelerce uzakta Yeni Asya’yı görmek ayrı bir keyifti

09 Şubat 2018, Cuma

Sydney’deki güzel mekânda “Mesnevî-i Nuriye”den bir bölüm okuduk. Allah’a şükür kendimi evimde gibi hissettim. Kilometrelerce uzakta bir yerde Yeni Asya’mızı görmek ve abilerimizle hasbihal etmek ayrı bir keyifti.

Cuma hutbesi Türkçe ve İngilizce okunuyor

08 Şubat 2018, Perşembe

Auburn’de merkezde büyük bir cami külliyesi var. (Gallipoli Mosque) Cuma namazında hutbe Türkçe ve İngilizce olarak okunuyor. Cemaat maşallah caminin dışına kadar taşmakta. Hutbenin konusu gündemdeki Kudüs’ümüz olunca imam efendiyi dikkatle dinliyor ve yaptığı duâlara biz de amin diyoruz.

Nur Vakfı'ndan mültecilere yardım eli

08 Şubat 2018, Perşembe

Avustralya Nur Vakfı mülteci kamplarındaki yardım çalışmalarına devam ediyor. Nur Vakfı temsilcileri şimdi de Rohingya Mülteci Kampında 7 adet mescid yaptırarak, Müslüman Rohingyalılara ibadet merkezleri oluşturdu.

Uzak kıt’a Avustralya’dan doğan: Nur The Light

07 Şubat 2018, Çarşamba

Bundan tam beş yıl önce, duâlarımda Avustralya’ya gitmek vardı. Aklıma her geldiğinde “inşallah bir gün gideriz” deyip sabrederdim. İşte gittim, gördüm, yaşadım ve yazdım.

Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners