HABER - 2020

Avustralya Nur Vakfı Lübnan’ın yardımına koştu

21 Eylül 2020, Pazartesi 00:01

AVUSTRALYA NUR VAKFI, GEÇEN AY BEYRUT LİMANINDA YAŞANAN VE 150’DEN FAZLA İNSANIN VEFAT ETMESİNE SEBEP OLAN FECİ PATLAMADAN SONRA ZOR DURUMDA KALAN LÜBNANLILARA YARDIMA KOŞTU.

Yurt dışı kurbanlarımız kesildi

02 Ağustos 2020, Pazar 00:01

Avustralya Nur Vakfı’nın yıllardır Afrika’da devam edip gelen kurban kesimi faaliyetleri bu senede başarıyla gerçekleşti. Bu yıl da Türkiye’de Yeni Asya Vakfı ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu hayırlı faaliyetimize yoğun bir teveccüh oldu.

Kurbanlarımız kesiliyor

31 Temmuz 2020, Cuma 11:33

Avustralya Nur Vakfınca Avustralya ve Türkiye'den Yeni Asya Vakfı aracılığıyla bağışlanan kurbanlar Sudan, Etiyopya ve Somaliland'de kesilip bu ülkelerdeki fakir halka dağıtılıyor.

Afrika’ya kurban köprüsü: Kurban bağışlarına ihtiyaç koronayla daha da arttı

07 Temmuz 2020, Salı 00:25

Avustralya Nur Vakfı her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban bağışlarıyla Afrika’daki Müslümanlarla arada köprü vazifesi görüyor.

Avustralya Nur Vakfı'nda tedbirler eşliğinde Bayram namazı coşkusu

24 Mayıs 2020, Pazar 23:15

Dünya genelinde ve ülkemizde Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde camilerin cemaatle ibadete kapalı olması sebebiyle evlerde kılınmak durumunda kalınan Bayram namazını, belirlenen tedbirler çerçevesinde gruplar halinde cemaatle eda eden cami ve mescitlerden birtanesi de Avustralya Nur Vakfı oldu.

Avustralya Nur Vakfı'ndan Somali'ye yardım

12 Mayıs 2020, Salı 19:34

Tüm dünyayı etkileyen Kovid-19 salgınına rağmen Avustralya Nur Vakfı yardımlarını aksatmıyor.

Nur Vakfı’ndan katarakt ameliyatı

03 Mart 2020, Salı

Avustralya Nur Vakfı Somali’nin başşehri Mogadişu’da fakir ve görme problemi olan hastalar için ücretsiz katarakt ameliyatı gerçekleştirdi.

Avustralya Nur Vakfı’ndan eyalet başkanına ziyaret

07 Şubat 2020, Cuma 00:29

Avustralya Nur Vakfı’nca Viktorya Eyaletindeki yangınlar için toplanan yardımlar eyalet başkanına teslim edildi.

Arakanlıların yanındayız

21 Ocak 2020, Salı

Her yıl ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunan Avustralya Nur Vakfı, “Yoksul ve unutulmuş insanlara sahip çıkmak İslamî olduğu gibi aynı zamanda insanî görevimizdir” açıklamasını yaptı.

Kampanyamıza ilgi ve katılım artarak sürüyor

11 Ocak 2020, Cumartesi 02:10

Yönetim Kurulu Üyemiz ve “İkinci Elli Yıl Kampanyası Koordinatörü” Fatih Yargı ile kampanyayı konuştuk.

Our Vision

The Australia Light Foundation’s vision is to work towards a kind of civilization empowered with strong material and spiritual values, nurtured under the light of true moderate Islam by using contemporary methods and communications means and respecting individual differences.

Australia Light Foundation (Head Office)

Copyright 2018 The Australia Light Foundation | All Rights Reserved | And Our Sitemap | All Logos & Trademark Belongs To Their Respective Owners